Menu

Cam Üzerinde Saç Boyama Tekniği ile Daha Doğal Renkli Saçlar

Dünyada çok çeşitli saç boyama yöntemleri mevcut. Ama cam üzerinde saç boyama metodu bunların hepsinden farklı. Saçlar bu yeni teknik ile inanılmaz derecede doğal ve alımlı gözüküyor.

Sadece bir parça cam şerit ve farklı renk boyalar sayesinde bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hemen altını çizelim, cam üzerinde saç boyama diğer usullere göre kesinlikle çok daha zengin bir renk tonu sağlar.

Neden Cam Üzerinde Saç Boyama?

Boyalı saçlar doğal görünmediği zaman etkileyici olmaz. Saç renginizin naturel ve en önemlisi de derin görünümlü olabilmesi için birden fazla renk içermesi gerekir.

Kendi orijinal saç renginiz size tek bir renkten oluşuyor gibi gözükebilir ama aslında birbirine çok yakın bir kaç ton renkten oluşur. Saçlarınızı tek bir renk boya kullanarak boyadığınız zaman bu doğallığı kaybedersiniz.

Cam üzerinde saç boyama yöntemi bu sebeple çok başarılıdır, çünkü birkaç farklı renk boyayı aynı anda saçınıza kolayca uygulayabilirsiniz.

Cam Üzerinde Saç Boyamak için Nelere İhtiyacınız Var?

Chiala Marvici’nin uyurken rüyasında bulduğu bu yeni boyama tarzı, bildiğiniz tüm boyama usullerinden farklı. Asıl iyi tarafı ise bu yöntemi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemelerin temininin oldukça kolay olması:

  • 2 adet 20 x 60 cm ebatlarında dikdörtgen cam şerit (kırılmaması için kalın cam veya mika)
  • Geniş ve esnek bir plastik ıspatula
  • En az 4 çeşit (isteğe bağlı) farklı renkte saç boyası

Cam Üstünde Saç Nasıl Boyanır

Cam şerit sayesinde, farklı renk boyalar saçlarınızın değişik bölümlerine etki eder. Bu sayede toplam 50 dakika kadar süren işlem bittiğinde, saç renginiz naturel ve çok derin bir görünüme sahip olur.

Cam üzerinde saç boyama adımları:

1. Boyalar cam şeritlerden bir tanesinin üzerine daireler şeklinde sıkılır.

2. Saçlar boyalı camın üzerine uzunlamasına yerleştirilir.

3. Plastik spatula ile saçların üzerilerine basılarak boyayı emmeleri sağlanır.

4. Diğer cam saçların üzerine kapatılarak kalıp görevi görmesi sağlanır.

5. 20 dakika sonra saçlar camlardan çıkarılır ve 30 dakika kadar kendi halinde bekletilir.

İşlem çok basit ama sonuç inanılmaz. Cam üzerinde saç boyama tekniği sürekli gittiğiniz salonda bulunmayabilir. Fakat istediğiniz sonuç zengin tonlar ise bu yeni yöntemi mutlaka denemelisiniz.