Menu

Saçlarını Boyattı ve Tanınmaz Hale Geldi

Saçlarını boyattı, tanınmaz hale geldi ve sosyal medya yıkıldı. Herkesin yakından tanıdığı bir isim saçlarını daha önce hiç boyatmadığı bir renge boyattı. Sosyal medyada bir anda yayılan fotoğrafları dillere dolandı. Çünkü fotoğrafı gören herkes, bu kişinin kim olduğunu merak etti.

Ünlü türkücü Ceylan, yeni şarkısı için klip çekti ve internette paylaştı. Ancak klibi görenlerin ilk sözü, “Elçin Sangu şarkıcı mı oldu?” oldu. Çünkü, çoğu insana oldukça zor yakışan bakır rengi saçı deneyen Ceylan, makyajını da Elçin Sangu gibi yapınca iyice ünlü oyuncuya benzedi.

Ceylan, klipte verdiği pozlarıyla, saçının modeliyle ve makyajıyla bir insan ne kadar değişebilirse o kadar değişmiş. Daha önce hep Elçin Sangu’nun saçlarının boyalı olduğu söylenirdi. Ancak kendisi, doğuştan kızıl olduğunu, kaşları ve saçlarının doğal olduğunu söylemişti. Beyaz teni ve saç rengi ile dikkat çeken Elçin Sangu, bakır rengi saç boyasını da popüler hale getirdi.

Elçin Sangu ile başlayan bakır rengi saç modası aslında herkesin içindeki İrlandalı sevdasını ortaya çıkardı. Beyaz tenli, kızıl saçlı İrlandalılar kimin gözüne güzel görünmez ki? Doğuştan kuzeyli değilseniz asla kızıl, daha doğrusu bakır rengi saçlara kavuşamazsınız diye bir şart da yok tabii.

Eğer beyaz tenliyseniz, saçınızı bakır veya tarçın rengine boyarken korkmanıza gerek yok. Muhtemelen size yakışacaktır. Eğer renkli gözlü iseniz, kesinlikle çok yakışacaktır. Ama rengin daha yumuşak ve metalik yelpazesinden doğru tonu seçmeniz gerekir. Herkes birer Candan Erçetin olacak diye bir şey yok. Renkli göz ve beyaz ten mutlaka tarçın veya bakır renge uyumlu olacak diye bir şey de yok.

Eğer esmer tenliyseniz sizin için bakır tonları pek de doğru bir terci olmaz. Ama esmer teninizin tonu çok önemli, bunu sakın unutmayın. Melez bir teniniz varsa ve renkli ya da açık tonda gözlere sahipseniz tarçın veya bakır renginin yakışma ihtimali var. Ancak karar vermeden önce iyi düşünün. Hangi saçın size yakışacağını gösteren uygulamalardan yararlanabilirsiniz ya da en eski yöntemlerden biri olan perukla saç rengi denemeyi tercih edebilirsiniz.